۱۳۹۷/۸/۳۰ چهارشنبه
(1)
(0)
دوره آموزشی " طراحی، نوآوری و بازاریابی فروش" در زاهدان برگزار شد.
دوره آموزشی

صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، صبح امروز دوره آموزشی (طراحی، نوآوری و بازاریابی فروش) محصولات صنایع دستی سیستان و بلوچستان در زاهدان با حضور معاون دفتر مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برگزار کرد. 

 آریا نارویی اظهار کرد: هر حرفه و صنعتی برای تداوم و بقای خود نیاز به معرفی، آموزش و به روزرسانی دارد و صنایع دستی نیز از این امر مستثنی نیست. 

معاون سرمایه گذاری اداره کل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: باید در این زمینه از تجربیات افراد موفق استفاده کرد و از انجمن های مردم نهاد در شاخه صنایع دستی بهره گرفت. وی گفت: این دوره به منظور توانمند سازی صنعتگران و معرفی و فروش محصولات شان به مدت دو روز در سالن جلسات موزه منطقه ای جنوب شرق در زاهدان برگزار میشود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: صنعتگران باید مبلغ آثارشان باشند و از ورود سودجویان به عرصه خرید و فروش صنایع دستی جلوگیری کنند. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: 51 درصد جمعیت روستایی استان نشانگر این موضوع است که در سیستان و بلوچستان، صنعتگران زیادی پرورش یافتند. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: صنعتگران باید مبلغ آثار ارزشمندشان نیز باشند و با معرفی اصولی محصولاتشان از ورود افراد سودجو جلوگیری کنند. در ادامه ایشان اظهار داشتند: امیدواریم با برگزاری این کارگاه ها شرایطی فراهم شود تا علاوه بر بالارفتن سطح آگاهی صنعتگران، شاهد توانمندسازی آنان باشیم. 

وی گفت: اگر امروز 3 اثر از استان سیستان و بلوچستان نشان اصالت یونسکو دریافت کرده، نشان دهنده دقت و تلاش زیاد صنعتگران استان است و اگر ایرانشهر با تمام مشکلاتی که دارد در بین 17 شهر به عنوان شهر ملی سوزن دوزی انتخاب شد، دلیل آن داشته های غنی و تلاش و همبستگی صنعتگران و مسئولان است. 

جلالزایی خاطرنشان کرد: امیدواریم اندیشه و نگاه مسئولان در راستای بهبود شرایط کاری صنعتگران رقم بخورد.

آقای سبزمیدانی معاون دفتر مجامع و تشل های مردم نهاد سازمان ضمن تشکر از مسئولین محترم استان سخنانی در خصوص ایجاد زمینه های همکاری،ارتباط با تشکل های مردم نهاد هم افزایی در فرایند تولید تا فروش محصولات صنایع دستی،ایجاد شبکه های تشکل ها،تولید و فروش محصولات صنایع دستی و نحوه  قیمت گذاری کالاهها بیان نمودند.

ایشان در ادامه اظهار داشتند حضور موثردرنمایشگاههای تخصصی و ارائه راهکارها می تواند باعث ارتقا سطح کیفی کالاها و ایجاد جوامع محلی در حوزه صنایع دستی درروستاهای هدف در سیستانو بلوچستان شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر