۱۳۹۸/۵/۸ سه شنبه
(0)
(0)
نشست صميمانه نمايندگان سازمان ملل متحد و تشکل‌هاي مردم نهاد کشور برگزار شد.
نشست صميمانه نمايندگان سازمان ملل متحد و تشکل‌هاي مردم نهاد کشور برگزار شد.

نشست صميمانه نمايندگان سازمان ملل متحد و تشکل‌هاي مردم نهاد کشور مورخ 7 مرداد 1398 در محل سازمان ملل متحد با محوریت "توسعه و روابط و ایجاد همکاری‌های آینده" برگزار شد.

عصر روز گذشته در محل دفتر سازمان ملل متحد در تهران نشستي با حضور مسئولين سازمان ملل متحد، مديرکل دفتر امور مجامع و تشکل‌هاي مردم نهاد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و جمعي ازکارشناسان حوزه، معاون بخش حقوق بشر وزير دادگستري، مديرکل امور بانوان استانداري تهران و تشکل‌هاي مردم نهاد فعال در حوزه زنان از استان‌هاي مختلف کشور با موضوع نحوه همکاري سمن‌ها با سازمان ملل متحد به همت و همکاري انجمن نقش جاويد و دفتر اطلاعات سازمان ملل متحد در ايران برگزار شد.

در بخشي از اين نشست آموزشي جلال تاجيک مديرکل دفتر امور مجامع و تشکلهاي مردم نهاد سازمان ضمن ابراز خرسندي از حضور در اين نشست و دغدغه همکاري تشکل‌هاي مردم نهاد با سازمان‌هاي بين المللي مانند سازمان ملل متحد به برگزاري دوره‌هاي توانمندسازي تشکل‌هاي مردم نهاد در سه سال متوالي، راه‌اندازي کميسيون مهر و ميراث است که به دنبال هم‌افزايي با شهرداران، بحث سمن سراها و اختصاص مکان‌هاي تاريخي در استان‌ها به تشکل‌هاي مردم نهاد و ارائه آمارهاي موجود در حوزه تعدد تشکل‌هاي مردم نهاد و تشکل اختصاصي در حوزه‌هاي تخصصي سازمان پرداخت.

 در ادامه اين نشست خانم جودان رئيس صندوق جمعيت سازمان ملل متحد نيز به ارائه اهداف و چشم‌انداز و برنامه‌هاي سازمان ملل متحد در حوزه زنان  و جمعيت در جهان و ايران و اين مهم که تعامل با سازمان ملل کمک مي‌کند تا ساير تشکلهاي مردم نهاد با يکديگر آشنا شده و روابط گسترده‌اي داشته باشند و در اين راستا به 17 آرمان براي توسعه پايدار جهاني از جمله از ميان بردن فقر و گرسنگي، برابري جنسيتي، سلامت و رفاه و... دست يافت.

در بخش ديگر اين نشست نيز آقاي عباسي معاون حقوق بشر وزير دادگستري نيز با اشاره بر اهميت توجه به حقوق بشر در کشور و در ادامه نحوه هماهنگي براي حمايت از تشکل‌هاي مردم نهاد به ويژه تشکل‌هايي که بانوان کشور در آن فعال هستند تاکيد کردند.

خانم قائم مقامي نيز از مسئولين سازمان ملل متحد در ايران به معرفي اهميت حضور و فعاليت تشکلهاي مردم نهاد در کشور و لزوم ارتباطات بين‌المللي در حوزه تخصصي آنها پرداخت.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر