۱۳۹۹/۶/۱۹ چهارشنبه
(0)
(0)
نشست وزیر و معاونان وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعضای انجمن مجموعه‌داران ایران
نشست وزیر و معاونان وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعضای انجمن مجموعه‌داران ایران

این نشست در عصر روز سه شنبه 18 شهریور 99 با حضور دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و اعضای انجمن مجموعه داران ایران

در محل سالن فجر این وزارتخانه برگزار شد.

بخشی از سخنرانی دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به شرح ذیل می باشد:

  • اینها همه گنجینه های ارزشمندی است که در اختیار ما است و همانطور که قبلا هم گفته ام ما در تاریخ بوده ایم، هستیم و در آینده نیز خواهیم ماند و یقین دارم که این سرزمین، این کشور و این مردم روزهای سربلندتری را تجربه خواهد کرد.
  • همواره سعی کرده ام ارتباط نزدیک خود را با تشکل ها و بخش های مرتبط با ماموریت های سه گانه این وزارتخانه حفظ کنم چرا که اعتقاد دارم کار اصلی را آنها انجام میدهند.
  • کاری که شما مجموعه داران انجام میدهید بسیار ارزشمند است و به صیانت و پاسداشت بخشی از هویت تاریخی کشور کمک میکند.
  • در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمادگی خود را برای حمایت کامل از مجموعه داران اعلام میکنیم. اعتقاد دارم مجموعه داران افرادی هستند که از روی عشق و علاقه فعالیت میکنند و با توجه به ارزشمند بودن کارهای آنها در سفرهایی که به استانهای مختلف خواهم داشت حتما از مجموعه های بخش خصوصی بازدید خواهم کرد.
  • ضمن تاکید بر اهمیت معرفی آثار و اشیای مجموعه داران میبایست این آثار به شکل مناسبی معرفی شوند از همین رو پیشنهاد من این است که این آثار در پورتال جامع گردشگری ایران که به 5 زبان زنده دنیا به معرفی جاذبه های گردشگری و ظرفیت های فرهنگی تاریخی کشورمان میپردازد، معرفی شوند.
  • این مجموعه های ارزشمند باید حفظ شوند، شاید این نگرانی وجود داشت باشد که بعد از فوت یک مجموعه دار، مجموعه آثار و اشیای او چه می شود، به همین دلیل و به عنوان یک پیشنهاد مطرح می کنم که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این آمادگی را دارد که اگر مجموعه داری، مجموعه آثار و اشیای خود را به این وزارتخانه اهدا کند به اسم آن فرد نگهداری شود و به نمایش در آید.
  • سرتاسر ایران سرشار از جاذبه های زیبای گردشگری، آثار ارزشمند فرهنگی و تاریخی و ظرفیت های ماندگاری است که هر کدام از اینها بخشی از هویت تاریخی و سابقه تاریخی و تمدنی ما است. به اعتقاد من بزرگترین مزیت را در حوزه گردشگری داریم و ایران با این همه ظرفیت های فرهنگی و تاریخی و جاذبه های سرشار می تواند به یکی از قطب های مهم گردشگری در دنیا تبدیل شود.
  • در کنار این آثار ارزشمند فرهنگی و تاریخی که در جای جای کشور وجود دارد، آثار و اشیایی که در موزه ها نگهداری می شوند و یا در مجموعه های بخش خصوصی به خوبی توسط شما مجموعه داران حفظ می شوند، می توانند به عنوان یک گنجینه ارزشمند معرفی شوند که در مورد علاقه گردشگران داخلی و خارجی است و بخش مهمی از فرهنگ و هویت تاریخی ما بحساب می آید.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر