۱۳۹۷/۱۲/۱۸ شنبه
(0)
(0)
گزارش گردهمایی سمن های میراثی استان تهران
گزارش گردهمایی سمن های میراثی استان تهران

گردهمایی سالانه هموندان شبکه سمن های میراثی استان تهران در تاریخ ۹۷/۱۲/۱۴ با حضور نمایندگان نزدیک به هشتاد سمن فعال در حوزه های چهار گانه در رستوران ویلا تهران برگزار شد. 

در این دیدار، جناب آقای دکتر اربابی معاون سرمایه‌گذاری ، امور حقوقی و مجلس، آقای تاجیک مدیرکل امور مجامع و تشکل های مردم نهاد، آقای شادمهر شهردار بافت تاریخی پایتخت، آقای سبزه میدانی معاون اداره کل امور مجامع و تشکل‌های مردم نهاد،  مدیر مشارکت های مردمی سازمان برنامه و بودجه آقای رجایی، معاونت اجتماعی شهرداری قیام دشت خانم قدمی، آقای شمس از ستاد توان افزایی سمن های شورای شهر تهران و نیز خانم مراقی دبیر شورای هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد میراث فرهنگی و گردشگری حضور داشتند. 

در این نشست در کنار سخنرانی مهندس پور اسد در مورد مشارکت های اجتماعی، عمومی و‌ خصوصی، خانم دکتر شاهسون استاد علوم سیاسی و کنش‌گر حوزه محیط زیست از جامعه شناسی تشکل های مردم نهاد سخن گفت. 

شبکه‌ سمنهای میراثی استان تهران، به نمایندگی هشتاد انجمن عضوش، از مهندس شیخ الاسلامی معاونت میراث فرهنگی استان تهران بابت تلاش و‌ کوشش و ایستادگی در برابر جریان های ضد میراث فرهنگی تقدیر به عمل آورد. 

در کنار سخنرانی های کوتاه پروفسور امین (در مورد نقش سمن ها در جامعه و پیشینه سازمان های مردمی در ایران)، دکتر شهریور (اهمیت شمیرانات در تاریخ و فرهنگ تهران)، دکتر اربابی، جناب سعادتی، که زحمت خواندن تقدیرنامه شبکه از جناب شیخ الاسلامی را بر عهده گرفتند، برخی نمایندگان سمن ها هم نکته ها و نظرهایی را در جایگاه بیان کردند و برخی دبیران کارگروه ها و کمیته های شبکه (خانم نقوی و آقایان بدری و لشگری) نیز گزارش هایی دادند. سجاد عسگری از دبیران انجمن ها که در زمینه رصد خانه های تاریخ تهران فعالیت می کند نیز گزارشی از وضعیت آشفته میراث فرهنگی در سالی که گذشت ارائه کرد. 

در این برنامه که زحمت اجرایش بر دوش دبیرکل شبکه، جناب منوچهر لطفی، بود حضور جامعه پیش آهنگی ایران، که اداره نشست را بر عهده داشتند، چشم نواز بود. نشست با اجرای موسیقی خواننده قدیمی سعید پورسعید به پایان رسید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر