۱۳۹۶/۵/۱۸ چهارشنبه
(0)
(0)
نشست اداره کل میراث گیلان با اعضای موسسه حافظان طبیعت پایدار
نشست اداره کل میراث گیلان با اعضای موسسه حافظان طبیعت پایدار
در راستای حمایت و شناسایی تشکلهای مردم نهاد استان گیلان ، ساعت 08:00 صبح  روز دوشنبه مورخ 09/05/96 نشستی با حضور مسئول تشکلهای مردم نهاد اداره کل و اعضای محترم موسسه حافظان طبیعت پایدار در محل سالن جلسات ساختمان صنایع دستی برگزار شد . خانم حلاج رضایی مسئول تشکلهای مردم نهاد اداره کل در خصوص اهمیت ارتباط محیط زیست و گردشگری و صنای دستی مواردی را مطرح کردند و به این نکته که صنایع دستی سنت ها و آیین های جوامع محلی و بومی را نشان می دهند. ارتباط گسترده و نزدیک گردشگران با هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی موجب می شود تا فرهنگ بومی منطقه بدون هزینه های گزافی انتشار یابد و گردشگران سفیران فرهنگی آن جوامع خواهند بود.
در این نشست سرکار خانم نقوی و آقای حیاتی  گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته توسط موسسه در طی سالهای اخیر ارائه کردند. با توجه به فعالیت های خوب و مرتبط این موسسه مقرر شد در زمینه ثبت تشکل مردم نهاد با موضوع حفظ و احیا عروسک های بومی استان این اداره کل همکاری لازم با هیات موسس داشته باشد.
مسائل ومواردی که در این نشست مطرح شد :
  • اهمیت آموزش به کودکان و برقراری ارتباط بین کودکان و موزه های استان ، که در همین راستا موضوع آموزش ساخت عروسک های خمیر کاغذی و همچنین عروسک های پارچه ای حیوانات در خطر انقراض در محل موزه رشت مطرح شد . مقرر شد موسسه طرح مورد نظر را به اداره کل ارائه نماید.
  • نظر به تجربه مفید موسسه در برگزاری طرح های موفق در جوامع محلی نیز مقرر شد در برگزاری کارگاه آموزشی در برنامه های آتی این اداره کل  ، حضور پررنگ  داشته باشند .
  • پیشنهاد ساخت عروسک های اسطوره ای وافسانه ای که در نمایش های آیینی استان حضور دارند به موسسه داده شد و مقرر شد موسسه در زمینه ساخت عروسک های افسانه ای استان با اداره کل همکاری نماید. ( طرح و هزینه مواد اولیه را اعلام نمایند )
  • موسسه در برنامه های نوروزگاه اداره کل با ارائه عروسک های محلی مشارکت خواهد داشت.
جلسه با ذکر صلوات پایان یافت .
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیساخت سایت بهترین سایت سازطراحی سایت سایت ساز فروشگاه ساز ساخت فروشگاه اینترنتی