۱۳۹۶/۱۰/۲۶ سه شنبه
(0)
(0)
حسین اله بداشتی : میراث فرهنگی متعلق به مردم است
حسین اله بداشتی : میراث فرهنگی متعلق به مردم است

دومین دوره طرح توانمندسازی تشکل های مردم نهاد میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری امروز سه شنبه ۲۶ دیماه به میزبانی استان هرمزگان با حضور حسین اله بداشتی مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری کشور  آغاز به کار کرد.
اله بداشتی در آیین افتتاح این دوره طی سخنانی افزود: روز بسیار خوبی برای اینجانب و همکارانم در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که در جمع پر خیر و برکت سازمان‌های مردم نهاد، می‌توانیم نظرات شما را بشنویم و استفاده کنیم و نکات مورد نظر را خدمت شما ارائه نماییم.
وی تصریح کرد: در این دوره هدف توانمندسازی مباحث عمومی و تخصصی در حوزه سازمان با توجه به ظرفیت و نیازسنجی که انجام گرفت و آموزش و ارتقا سطح دانش تشکل ها براي استفاده از ظرفیت  و پتانسیل آنها در پیشبرد اهداف و سیاست ها و برنامه های سازمان میراث فرهنگی به صورت منطقه ای در استان ها برگزار می شود.
وی افزود: میراث فرهنگی متعلق به مردم است و یکی از ابزار های که می توانیم به مشارکت مردم در حفظ بناهای تاریخی جهت اطلاع رسانی و فرهنگ حفاظت از آن داشته باشیم سازمان‌های مردم نهاد هستند؛ الان دولت معتقد است که هر کاری را که بتوانیم به مردم واگذار کنیم، به نفع جامعه است. امروز برای حفظ میراث فرهنگی اگر مردم بخواهند عمل نمایند، دلسوزانه و مجدانه‌تر می‌توانند از میراث فرهنگی ما حفاظت و حراست بکنند. البته الان هم مردم حمایت می‌کنند و حضور دارند. اگر حمایت مردم نباشد، شدنی نیست.
اله بداشتی افزود: سازمان‌های مردم نهاد، نباید دولت‌ستیز باشند بلکه باید دولت‌یار باشند و در شرایطی حتی دولت‌ساز باشند؛ بنابراین به دلیل معضلاتی که در جامعه وجود دارد و همین‌طور به خاطر اهداف بلندی که در بخش فرهنگی و اجتماعی و گردشگری در نظر داریم، نیازمند به توسعه فرهنگی و اجتماعی هستیم و در زمینه توسعه اجتماعی و فرهنگی، سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند فعالیت بیشتری داشته باشند.
وی در پایان افزود: ما می توانیم از این سازمان‌ها بهره‌مندی بیشتری داشته باشیم و همه دست به دست هم بدهیم و شاهد ایرانی سرافرازتر و آبادتر باشیم، ان‌شاءالله.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیساخت سایت بهترین سایت سازطراحی سایت سایت ساز فروشگاه ساز ساخت فروشگاه اینترنتی