۱۳۹۶/۱۱/۱۶ دوشنبه
(0)
(0)
کارگاه آموزش تخصصی روشهای جامع تامین حفاظت اثار تاریخی ساعت 14 روز شنبه مورخه 14 بهمن ماه 1396 در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار گردید
کارگاه آموزش تخصصی روشهای جامع تامین حفاظت اثار تاریخی ساعت 14 روز شنبه مورخه 14 بهمن ماه 1396 در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار گردید
با حضور مسئولین یگان حفاظت و220 نفر از کارکنان پایگاههای حفاظت کشور کارگاه آموزش تخصصی روشهای جامع تامین حفاظت اثار تاریخی ساعت 14 روز شنبه مورخه 14 بهمن ماه 1396 در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار گردید.
حسین اله بداشتی مدیرکل دفتر امور مجامع وتشکل مردم نهاد در کارگاه چگونگی استفاده از ظرفیت های اجتماعی تاثیرگذار در امر حفاظت طی سخنانی در جمع این کارکنان بر فرهنگ سازی صحیح در جامعه مبنی بر حفاظت از اثار تاریخی تاکید کرد و افزود این امر امکان پذیر نیست مگر با همکاری های خود مردم که ان هم در قالب تشکل های مردم نهاد صورت گیرد وجلب مشارکت‌های مردمی و استفاده از همکاری «سمن‌ها» در روند حراست از اموال و اشیاء تاریخی نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود  انجمن‌های مردم نهاد در حفظ و نگهداری آثار و بناهای تاریخی، فرهنگ سازی در جوامع محلی و کمک به ثبت میراث ناملموس و احیای هنرهای سنتی و صنایع دستی نقش مؤثری دارند. 
اله بداشتی در ادامه سخنان خود افزود تنها با امکانات واعتبارات محدود دولتی امکان حفاظت ونگهداری از اماکن وآثارتاریخی فراوانی که در کشور هست وجود ندارد ومیراث فرهنگی متعلق به همه مردم کشور است وباید همه در حفاظت و حراست از آن سهیم باشند سازمانهای مردم نهاد را به عنوان یکی از راههای مشارکت در جامعه در این امر بیان نمود.
اله بداشتی در ادامه بر حمایت از تشکل های مردم نهاد در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد ودر پایان این کارگاه نیز با حضور در جمع صمیمی کارکنان یگان به سئوالات آنان پاسخ داد.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیساخت سایت بهترین سایت سازطراحی سایت سایت ساز فروشگاه ساز ساخت فروشگاه اینترنتی