۱۳۹۷/۱/۲۶ یکشنبه
(0)
(0)
هفتمين "جشن سلام" برگزار می‌گردد.
هفتمين
از علاقندان دعوت مي‌شود در هفتمين "جشن سلام" که از سوی این مرکز و با همکاری بنیاد رودکی و انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد و مازندرانی‌های مقیم تهران؛ روز یکشنبه 1397/1/26 (برابر با 21 ارکه مای 1529تبری) از ساعت ١٧ در محل سالن اجتماعات برج آزادی تهران به نشانی میدان آزادی برگزار می‌گردد، شرکت فرمايند.

این جشن با هدف بسترسازی برای دیدار‌های نوروزی مازندرانی‌ها در شهر بزرگی همچون تهران که امکان به جا آوردن سنت دیرین عید دیدنی، اندکی دشوار است طراحی شده و امسال برای هفتمین بار برگزار خواهد شد. مازندرانی‌ها با پایه‌گذاری این جشن که از یک‌سو ریشه در آیین کهن نوروزی داشته و از سویی دیگر در تار و پود نیازهای امروزی جامعه تنیده شده، تلاش دارند تا روزی شاد و به‌یاد‌ماندنی و خاطره‌انگیز را برای خود و هم‌دیاران‌شان ایجاد نمایند.

جشن سلام بهانه‌ای است برای همدلی و همکاری، آغاز و تداوم دوستی‌ها و شادابی، شروع پرشور سال جدید، پاسداشت فرهنگ و آیین‌های بومی و ملی، جشنی است برای سلام، سلام به مهر و دوستی، سلام به طبیعت، سلام به میراث، سلام به اقوام، سلام به تشکل‌های مردم‌نهاد، سلام به دانش و تجربه، سلام به بزرگان و پیشکسوتان، سلام به همه خوبان و نیک‌اندیشان، سلام به پدران و مادران. سلام به ایران عزیر، سلام به مازندران سبز، البرز کهن، کوه و دشت و دریایش، آیین‌های کهن‌اش و به ویژه مردمان مهربانش و همگان از مازنی و غیرمازنی به فراخور توان و تخصص و ذوق و هنرش در گوشه‌ای از کار مشارکت خواهند داشت. 

به امید آنکه این رسم نیکو در سایه همدلی و مشارکت مردم،بویژه اقوام مختلف در تمامی شهرهای بزرگ ایران  عزیزمان  برگزار شود.

 
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیساخت سایت بهترین سایت سازطراحی سایت سایت ساز فروشگاه ساز ساخت فروشگاه اینترنتی