۱۳۹۵/۹/۲۳ سه شنبه
(0)
(0)
ادامه حمایت معنوی از سمن‌ها
ادامه حمایت معنوی از سمن‌ها

جلسه بررسی مسایل و محورهای فعالیت های معاونت سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی با "دکتر زهرا احمدی پور" معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی و تعدادی ازمدیران و کارشناسان این معاونت برگزار شد.

در این نشست ابتدا سعید شیرکوند معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تشریح مهمترین فعالیت های این معاونت پرداخت و مهمترین محورهای فعالیت های معاونت سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حضور معاون رئیس جمهور مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست دکتر زهرا احمدی پور با تاکید بر اهمیت فعالیت های معاونت سرمایه گذاری و برنامه ریزی به ساماندهی سمن ها و تشکل های غیر دولتی به عنوان یکی از ماموریت های این معاونت اشاره کرد و گفت: سمن ها باید تقویت شوند و حمایت های معنوی سازمان میراث فرهنگی از تشکل ها و سمن ها باید ادامه یابد.

وی گفت: برای فعالیت های هرچه بهتر سمن ها باید مشوق هایی را برای آن ها در نظرگرفت و در این خصوص حمایت های معنوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از این تشکل ها ادامه دارد.

وی بابیان اینکه اعضاء تشکل ها به عنوان نیروهای غیر دولتی فعالیت های مثمر ثمر دارند افزود: این افراد در حقیقت سرمایه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند.

وی به برنامه ریزی ها و فعالیت های سازمان متبوع خود در ماه های آینده اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین برنامه هایی که در این سازمان اجرا خواهد شد فعال کردن نوروزگاه ها و برگزاری باشکوه مراسم جشن نوروز است که حضور و فعالیت تشکل ها و اعضاء سمن ها می تواند کمک بزرگی به برگزاری هرچه بهتر این رویداد مهم فرهنگی در کشور داشته باشد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه با ثبت جهانی پرونده چند ملیتی نوروز با محوریت ایران بستر جدیدی  برای فعالیت دراین حوزه فراهم آورده است افزود: استفاده از تشکل ها و مشارکت دادن اعضاء آن ها می تواند برگزاری این رویداد مهم فرهنگی را از حالت اداری خارج و به عنوان یک پدیده مردمی و اجتماعی معرفی کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: ضمن اینکه در برگزای هفته های فرهنگی استان ها نیز می توان از ظرفیت های سمن ها به نحو مطلوب استفاده کرد.

دکتراحمدی پور افزود: مشارکت دادن سمن ها در برنامه ریزی های سازمان می تواند علاوه بر اینکه باعث افزایش کیفیت کار و تبدیل فعالیت ها به رویدادهای مردمی شود، زمینه ساز ایجاد اشتغال برای اعضاء سمن ها باشد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیساخت سایت بهترین سایت سازطراحی سایت سایت ساز فروشگاه ساز ساخت فروشگاه اینترنتی