۱۳۹۵/۱۰/۷ سه شنبه
(1)
(0)
نشست هم اندیشی و دیدار صمیمانه نمایندگان هیات رییسه شورای هماهنگی با مدیر کل محترم دفتر امور مجامع سازمان میراث فرهنگی کشور
نشست هم اندیشی و دیدار صمیمانه نمایندگان هیات رییسه شورای هماهنگی با مدیر کل محترم دفتر امور مجامع سازمان میراث فرهنگی کشور
💠 نشست هم اندیشی و دیدار صمیمانه نمایندگان هیات رییسه شورای هماهنگی با مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکل‌های سازمان میراث فرهنگی کشور
 
نشست هم اندیشی و دیدار صمیمانه نمایندگان هیات رییسه شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با حسین اله بداشتی مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی کشور عصر روز یکشنبه پنجم دی ماه در محل دفتر وی واقع در ساختمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور برگزار گردید.
 
در این نشست علیرضا روحانی رییس شورای هماهنگی، سجاد عسگری بازرس اصلی، رضا ملاحسینی، نیلوفر پرزیوند و سمیه مراقی از اعضای هیات رییسه به نمایندگی از هموندان شورای هماهنگی و کامران سبزه میدانی معاون مدیرکل امور مجامع و تشکل‌ها حضور داشتند.
 
اله بداشتی در ابتدای نشست به تشریح و بررسی چگونگی ادامه همکاری و تعامل میان سازمان و شورای هماهنگی پرداخت و سپس علیرضا روحانی ضمن ارایه گزارشی از اهم فعالیت های پیشین به تشریح برنامه های آتی شورای هماهنگی پرداخت.
وی با اشاره به نشست عمومی دو روزه شورا در اردبیل و تقدیر از میزبانی بسیار خوب مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان و مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل به دستاوردهای آن نشست پرداخت و اظهار داشت: «در پایان این نشست مقرر شد شورای هماهنگی با مشارکت مرکز آموزش بازرگانی، اتاق بازرگانی اردبیل و حمایت استانداری اردبیل طراحی و اجرای رویداد کسب و کارهای نوین(استارتاپ) گردشگری استان اردبیل را در دستور کار قرار دهند. همچنین با حضور نماینده معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و مدیر اجرایی دبیرخانه ایرانشهر در روز دوم نشست مقرر شد تا طی تفاهم‌نامه ای فیمابین شورا و سازمان عمران و بهسازی شهری، اجرای طرح‌ها و برنامه‌های دبیرخانه ایرانشهر بر عهده انجمن‌های عضو شورای هماهنگی در استان‌ها قرار گیرد که نخستین تجربه این همکاری در استان قزوین و به همت انجمن دوستداران یادمان‌ها با موفقیت به برگزاری نشست نخست ایرانشهر منجر شد».
 
رییس شورای هماهنگی در ادامه به تشریح برنامه‌های پیش روی شورا پرداخت و گفت: «طرح برگزاری دوره‌های توانمندسازی و آموزشی در سه سطح مقدماتی (با رویکرد توانمندسازی فردی)٬ تکمیلی (با رویکرد توانمندسازی سازمانی) و عالی (با رویکرد توسعه روابط بین‌الملل) با مشارکت و هدایت مرکز آموزش بازرگانی استان اصفهان نهایی شده و آماده اجرا در دهه مبارک فجر است».
 
نیلوفر پرزیوند مدیرعامل کانون بین‌المللی نوروز به ثبت میراث جهانی نوروز اشاره کرد و ضمن تاکید بر اهمیت ویژه برنامه‌های نوروز 96 در این مقطع به تشریح طرح‌های شورا در این خصوص پرداخت که مورد استقبال مدیرکل و معاون دفتر امور مجامع و تشکل‌ها قرار گرفت. 
 
در پایان نشست نیز بازرس شورا ضمن ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته جهت نجات بخشی ویلای نمازی به مسائل و معضلات میراث فرهنگی-تاریخی شهر تهران پرداخت.
 
سجاد عسگری از آماده سازی طرح تقدیر از حامیان و احیاگران میراث خبر داد و با نظر حاضرین در نشست مقرر شد تا کمیته حفاظت از خانه‌های تاریخی تهران به نمایندگی از شورای هماهنگی طرح مذکور را تکمیل و آماده اجرا در ماه های آغازین سال 96 نماید.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیساخت سایت بهترین سایت سازطراحی سایت سایت ساز فروشگاه ساز ساخت فروشگاه اینترنتی