۱۳۹۶/۳/۱۳ شنبه
(3)
(0)
نشست تخصصی تشکل های مردم نهاد استان آذربایجان غربی با حضور معاون مدیرکل دفتر مجامع و تشکلهای مردم نهاد سازمان برگزار شد
نشست تخصصی تشکل های مردم نهاد استان آذربایجان غربی با حضور معاون مدیرکل دفتر مجامع و تشکلهای مردم نهاد سازمان برگزار شد
با حضور معاون مدیرکل دفتر مجامع و تشکلهای مردم نهاد سازمان نشست تخصصی تشکل های مردم نهاد استان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، نشست تخصصی  با تشکلهای مردم نهاد این اداره کل دیروز در تاریخ 09/03/ 96 با حضور معاون مدیرکل دفتر تشکلها و مجامع سازمان ، برگزار شد .
براساس این گزارش ، در این نشست تخصصی که دبیران تشکلهای حوزه های میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی حضور داشتند ، مدیرکل استان و مشارکت دادن تشکلهای مردم نهاد در روند تصمیم گیری و اجرای برنامه های مختلف را از اولویت های این اداره کل دانست .
وی ادامه داد : در مراسم نوروزگاه امسال ، تشکلهای مردم نهاد نقش اجرایی پررنگی داشتند و به همه مسئولین شهرستانی تکلیف کرده ایم تا حداقل شرایط و مقررات راه اندازی یک تشکل تخصصی را در حوزه های مربوط به صنایع دستی ، میراث فرهنگی و گردشگری فراهم سازند .
جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان افزود : استان آذربایجان غربی با توجه به تنوع فرهنگی و گستردگی آثار تاریخی  و طبیعی هم قابلیت و هم نیاز به ایجاد تشکلهای مردم نهاد بیشتر دارد و این تشکلها می توانند در صیانت و معرفی آثار تاریخی و گردشگری سیار کار ساز عمل نمایند .
در این نشست ، معاون مدیرکل دفتر تشکلها و مجامع سازمان نیز گفت : نباید به تشکلهای مردم نهاد بعنوان عوامل اجرایی غیر دولتی برای برخی از امورات ازقبیل برگزاری جشنواره ها و همایش ها ، نگاه کرد بلکه این تشکلها ، همفکر و مشاور ادارات دولتی در انجام همه امورات و وظایف سازمانی بشمار می آیند .
کامران سبزه میدانی افزود : یکی از مشکلات ساختاری که وجود دارد این است که معمولا اعضای موسس تشکلها ، در بدو تاسیس اشرافیت و تعریف جامعی در تدوین اساسنامه خویش ندارد و لذا در مراحل بعد که وارد تعامل با دستگاههای دولتی می شوند ، از نظر حقوقی و مالی مشکلاتی برای آنها پیش می آید .
معاون مدیرکل دفتر تشکلها و مجامع افزود : این دفتر در راستای تقویت و ساماندهی تشکلهای کشور برنامه هایی را در دست اقدام دارد که از جمله آنها می توان به برگزاری دوره های آموزشی مربوط به تشریح و تبیین قوانین و مقررات برون سپاری به بخش غیر دولتی تشکل ها و همچنین مقررات نحوه  ایجاد خانه تشکل ها اشاره نمود.
جلیل رستم پورسرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری این اداره کل نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد شش ماهه صورت گرفته در حوره تشکل ها اعم از برنامه ریزی یه دوره توانمند سازی تشکل های مردم نهاد استان تحت عنوان وندالیسم و تاثیران اجتماعی آن و برگزاری جلسات هم اندیشی ارائه داد.
در این نشست که اعضاء و دبیران هفت تشکل مردم نهاد استان حضور داشتند ، ‌عملکرد یکساله گذشته آنها و مسائل و مشکلات پیش رو و دیدگاه های آنها در خصوص نحوه تعامل باهم دیگر و ادارات دولتی بیان شد .
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیساخت سایت بهترین سایت سازطراحی سایت سایت ساز فروشگاه ساز ساخت فروشگاه اینترنتی